• +372 50 33 593
  • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 

Kõige olulisem argument tselluvilla kasutamiseks puitmajades on tema niiskustehniline võimekus. Maamajades ja vanades puitmajades kasutatakse, vähemalt põhikonstruktsioonides, enamasti looduslikke materjale nagu puit, palk, lauad, puitsõrestikud, vahel kogu mööbel, mis kõik on hea niiskustaluvusega materjalid ehk hingavad ja lasevad hingata. Nendega samaväärne on tselluloosisolatsioon, mistõttu koos eksisteerides nad teineteist toetavad, mitte ei takista. Puitmajade väärtust tasub säilitada ja suurendada juba üksnes nende majade eriomase siseõhu pärast, inimesele on see kõige omasem ja mugavam hingata. Teine suur väärtus on loodusmaterjalidesse kodeeritud soojus, nii füüsikaline kui emotsionaalne. Majad on tihti soojustatud kättesaadavate materjalidega, korralikult tihendamata ja seetõttu jahtuvad kiirelt maha, kuid neid annab ka kiirelt ja jõukohaselt tagasi soojaks ja õdusaks muuta. Parim soojustus puitasumites on puidupõhine niiskust siduv tselluvill.

Tselluvillaga saab vajaduspõhiselt ja väga paindlikult soojustada. Esiteks on võimalikud hingavad konstruktsioonid kogu hoones, ilma kiledesse pakitud aurutõkestatud piireteta. Teiseks võib soojustada kõiki mõeldavaid majaosi kas ükshaaval või eraldi, vastavalt tööjärjele ja vajadusele, ilma tselluvilla head soojustehnikat kahjustamata. Kolmandaks on tselluvilla kokkuvõttes ökonoomsem paigaldada, sest puudub vajadus läbivateks tuuletõketeks, nende kohaleveoks ja kohale asetamiseks. Ka paljude teiste lisamaterjalide, millega muudetakse konstruktsioon aurukindlaks, vajadus kaob. Väiksem on soojustamisele kuluv aeg, lühemad paigaldajate töötunnid - kogu töö eest makstav summa väiksem. Kui hoone on eelnevalt hoolikalt tihendatud, täidab tselluvill üsna väikesedki uurded ja praod, olgu konstruktsioon tikksirge või kõverustega või mitmel eri ajastul ümber ehitatud. Oleme leidnud lahendused ka selliste keerukate konstruktsioonide soojustamiseks, kuhu algul puudus üldse ligipääs. Maamajade katusealuseid soojusdes ei ole vaja ka vanu soojustusi sealt eemaldada, kui aluspind on tihendatud. Tselluvill puhutakse vanale soojustusele peale ja maja soojajuhtivus paraneb, küttearved vähenevad vahel kuni 40%. Tselluvillaga soojustamine on seetõttu odavam, kindlam ja lihtsam. 


© 2024 Soojustuse OÜ. Kõik õigused tagatud.

Please publish modules in offcanvas position.