• +372 50 33 593
  • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Keskkonna olukord on viimaste aastakümnetega dramaatiliselt muutunud. Kulutame energiat päevpäevalt rohkem, samas koormame loodust. Energia säästmine ja kliimamuutuste ennetamine on paratamatud valikud. Tahame ju jätta oma Maa õitsema ka järgmistele põllvkondadele.

Lähituleviku ehitusnormides nõutakse paremat energia- ja keskkonnatõhusust ja tõenäoliselt tõuseb veelgi ka energia hind. Kui parandame nüüd oma majade soojustust, loome sellega keskkonnasõbralikuma elamise ja vähendame ühtlasi märkimisväärselt selle kulusid. Samas vähendame omalt poolt kahjulikke CO₂ heitmeid ja ennetame kliimamuutusi. Energiatõhusus on investeering lähitulevikku.

Tselluvill on ehe ökosõbralik toode

• valmistatud ajalehepaberist
• tootmine paljude teiste villadega võrreldes energiasäästlik
• tselluvillaga soojustatud kodu vajab palju vähem soojusenergiat ja on ökoloogilsem
• kui hoone eluiga lõpeb, saab tselluvilla taaskasutada uue soojustusena või põlluväetisena

Soojustusena tõhus
Termex-tselluvill on tõhus ja kõrge kvaliteediga soojustus. Tema erilisus peitub soojustuskatte ühtluses (vuugivaba) ja
poorse puidukiu hingavuses (= võimes tasakaalustada niiskustaset), aga ka väikeses õhu läbilaskvuses. Tselluvill on läbiuuritud, turvaline ja pika traditsiooniga toode. Tselluvill on kõige vanem tööstuslikut valmistatud soojustus.

Elamises õdus
Hästi soojustatud kodus on meeldiv olla. Tõmbusteta, ühtlane toatemperatuur ja väga hea siseõhk teevad olemise õdusaks. Hästi soojustatud kodu on talvekülmas soe ja suvekuumas jahe. Tunned end mugavalt ja säästad kallihinnalist energiat.

Kasutuses odav
Termex-tselluvill on odav läbi kogu oma kasutusea. Soojustamisse investeeritud raha tuleb mitmekordselt energiasäästetud rahana tagasi. Energiatõhusus on ehtne igapäeva-majandus.

U-väärtustabel (katusealune horisontaalpind)
       Soojustuskihi paksus (mm)           Uc, W/(m2 K)    

                     350 0,11
                     400 0,10
                     450 0,09
                     500 0,08
                     550 0,07
                     600 0,07

Kas teadsid, et eluasemetele kulub 40% koguenergiast

Roheline vill
Vanapaberi taaskasutus soojustusmaterjalina mitmekordistab taaskasutuse ökoloogilist efekti. Taastuvate toorainete kasutussevõtt soojustusmaterjalide tootmiseks on keskkonnateadlikus maailmas aina olulisem. Eelda sinagi, et soojustusmaterjal on lisaks heale soojapidavusele ka ökoloogiliselt toimiv.

Tootmisprotsess on keskkonnasõbralik
Termex-tselluvilla tootmisprotsess on mehhaaniline, toodet valmistatakse ajalehepaberist seda kiustades. Kiustamise energiavajadus on väike. Väikese energiamahukuse tõttu valmistatakse Termex-tselluvilla keskkonda võimalikult vähe koormavana. Soojustusse seotud energia on märkimisväärselt väiksem kui mitme teise tööstusliku soojustusmatejali energiamäär.

Tootmisel atmosfääri eralduvad CO2 -ekv/kg heitmed

          210 g/kg       970 g/kg          3900 g/kg
           termex         kivivill         polüuretaan

Allikas: kehtivad keskkonnaraportid ja tootjate netilehed

See maa on meie lastelt laenatud

Ei hallitust ega mädanikke
Termexile on lisatud hallitust ja mädandavaid seeni tõrjuvaid aineid, mis takistavad võimaliku hallituse ja mädanike arengut soojustuses ja selle ümber puidus. Lihtsate puitehitiste pika ea saladus on nende võimes hingata, st loovutada ja siduda endasse niiskust - haihtuvad isegi puidule kukkuvad veetilgad. Normaaloludes ei kondenseeru puitehitistes niiskus veeks.

Hingav ehitis tagab parema toaõhu
Hingav ehitis laseb niiskuse kõrval läbi teisigi gaase peale süsihappegaasi. Toaõhu gaasilised saasteained eemaldatakse õhuvahetuse käigus ka niiskust tasakaalustavate konstuktsioonide kaudu. Soojustusmaterjali hingav omadus kasutatakse ära lisaks toaõhu niiskuse tasakaalustamiseks. Suvel võib toaõhu niiskus tunduda ebameeldivana. Hingav materjal suudab endasse siduda ülemäärase siseniiskuse ja teha nii elanike olemine mugavamaks.

Tulele vastupidav
Termex-tselluvillale on kiustamise käigus lisatud tuldtõrjuvaid aineid, mis koos väikese õhuläbilaskvusega aeglustavad tõhusalt tule levikut soojustuses ja sellega liituvas konstruktsioonis. Tulekahju korral Termex-tselluvill säilitab oma mahutavuse ja põleb aeglaselt küdedes. Küdemisklass on sama, mis massiivsetel puitehitistel ehk 1-2 mm
minutis.

Põlemisaegade võrdlus

           86 min         88 min          114 min          134 min
       soojustuseta        klaasvill            kivivill           tselluvill

Termexiga soojustatud kodu on hingav, looduslähedane ja mõnus

Lihtne
Valides oma kodu soojustuseks Termex-tselluvilla, saad probleemivaba soojustuse.

Enne kaardistus ja pakkumine
Termaxi teenusekontseptsiooni kohaselt kaardistavad Termexi spetsialistid esmalt su maja soojustusvajaduse ja teevad sulle tervikpakkumise.

Teeme sinu eest soojustustöö ära
Termex.i soojustusteenindus on üleriigiline ja professionaalne, kes võtab oma õlule sinu maja soojustamise.

Hea soojustus säästab energiat, rahakotti ja loodust

Termexi juured on soome metsades
Termex-Eriste OY on aastal 1988 asutatud soome tselluvill-isolatsioonide valmistaja.
Firma kodukoht on Saarijärvi. Isolatsioonitehased asuvad Saarijärvel ja Tuusulas. Termex-Eriste OY valmistab soojustusi ka ekspordiks.
Termex-tselluvilla müügi ja paigalduse eest vastutavad edasimüüjad üle kogu maa.


© 2024 Soojustuse OÜ. Kõik õigused tagatud.

Please publish modules in offcanvas position.